محصولات ما:

شامل بن بن های ساده و رنگی با فیلینگهای کاملا دست ساز
انواع ترافل
چاکلت سیگار
انواع کارامل
تبلت و بارهای شکلاتی
کوکی و شیرینی
ماکارون
براونی
(محصولات با توجه به فصل تولید متغیر است)

مزیت محصولات:

کارگاه کوئین شکلات سعی بر این داشته است که شکلات های دست ساز را با ظاهری لوکس و منحصر بفرد بدون استفاده از ماشین آلات صنعتی و به روش کاملا دست ساز تولید کند.در طول فرایند تولید از مرغوبترین شکلات realدنیا و همچنین میوه ها و خشکبار تازه استفاده میگردد.در این محصولات هیچ گونه مواد نگهدارنده،اسانس های غیرمجاز استفاده نشده و تمام فاکتورهای ماندگاری محصول بصورت طبیعی رعایت شده و تمام اصول بهداشتی در نظر گرفته میشود. در تمام بن بن های رنگی،از رنگهای food gradeاستفاده شده است . همچنین به منظور کنترل کیفی و میکروبی محصولات ،نمونه هایی برای بررسی به آزمایشگاه ارسال میشوند.

کارامل ها:

ترکیبی ساخته شده از شکرکاراملایز شده که در نوع میوه ای،ترکیبات پوره ی خالص طبیعی میوه راشامل میشود.انواع کاراملها را به عنوان دیپ و مزه،یا در صبحانه ها با انواع نان مثل کراوسان مصرف میکنند.گاهی بعنوان ترکیبی بهمراه خامه برای کیک و کاپ کیک و فیلینگ شکلات و انواع دسرها و گاهی هم بعنوان سس و طعم دهنده برای میوه های اسلایس شده استفاده میشود.

ترافل :

دایره ای شکل و ترکیبی با قوام مناسب از نوعی گاناش(مخلوطی از شکلات و خامه)به همراه افزودنی های دیگر هست.

Bonbon :

به شیرینی های کوچک که دارای پوسته شکلاتی هستند بن بن گفته میشود،که داخل این پوسته را فیلینگ ها که ترکیبی از گاناش ها،کارامل ها و پرالین ها و حتی ترکیبات میوه طبیعی هستند پرمیکند.بن بن ها را گاه رنگی و گاه ساده و برنگ های اصلی شکلات یعنی دارک،شیری و سفید تهیه میکنند.

سیگار شکلاتی:

یک ترکیب ویژه با دستور منحصر بفرد که دارای ترکیب شکلات ۷۰ ٪ بهمراه طعم ملایمی از دود میباشد. کوکی هایی مغذی و سالم که با آرد کامل تهیه شده و در ترکیبات آنها کره محلی،شکر قهوه ای،شیره خرما،آب پرتقال،عسل،بادام و گردو استفاده شده است و گزینه مناسبی برای هدیه و مصارف میان وعده به شمار میرود.

براونی(Brownie):

براوني، نوعي کيک شکلاتي است که بافتي متراکم تر و سنگين تر از کيک داشته، کمي خيس به نظر مي رسد و معمولا بصورت تخت وبرشي در طعم ها و رنگهای مختلف پخته و سرو مي گردد.

تبلت و بار شکلاتی:

تبلت ها،شکلاتهایی با فرم تخته ای نازک و با طول حدود ۱۵سانت هستند که در آنها از آجیل میوه و خشکبار برای دیزاین استفاده میگردد.بارهای شکلاتی تقریبا به شکل مستطیل یا استوانه کشیده بوده و گاهی نیز بصورت اسلایس برش خورده و دیزاین میشوند.بارهای شکلاتی تقریبا به شکل مستطیل کشیده بوده و گاهی نیز بصورت اسلایس برش داده شده دیده میشوند.

ماکارون(macaron)

نوعی شیرینی است که در ایتالیا و فرانسه طرفدار بسیاری دارد.ترکیب اصلی آن شامل پودر بادام و سفیده تخم مرغ و شکر است،که میان آن را با فیلینگهای دست ساز و جذاب پر میکنند.